Zakupy przez telefon62 580 40 56
Szukaj
Zaloguj się Zarejestruj się

Twój Koszyk

Wyszukaj model samochodu

Szukaj

Nadkola samochodowe

Nadkola samochodowe to wykonane z tworzywa sztucznego elementy poprawiające bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania. Szczególnie jesienią oraz zimą nasze pojazdy narażone są na oddziaływanie licznych zanieczyszczeń znajdujących się na drogach – piasek, woda, kamienie, błoto, liście, śnieg. Wyrzucane w górę przez koła w trakcie jazdy mogą doprowadzić do różnych usterek, które będą wiązały się z koniecznością wymiany poszczególnych podzespołów. A co za tym idzie nieplanowanym wydatkiem dla Twojego portfela.

W ofercie edywanik.pl posiadamy nadkola do najpopularniejszych modeli samochodów. Współpracujemy z renomowanym dostawcą, którego produkty zostały docenione na rynku przez zadowolonych klientów detalicznych oraz mechaników. Nadkola Rezaw-Plast to w naszym mniemaniu dobra inwestycja w ochronę Twojego pojazdu.

Nadkola samochodowe

Sprawdź, czy Twój samochód posiada nadkola

Nabywając używany samochód warto sprawdzić, czy nad każdym kołem znajduje się nadkole. Montowane są zarówno nad przednimi, jak i tylnymi kołami. Może zdarzyć się tak, że poprzedni właściciel zdemontował uszkodzone nadkole lub wcale ich nie zamontował. Bywa również tak, że samochód fabrycznie nie został wyposażony w te elementy. Wszystko z uwagi na fakt, że w cieplejszych krajach warunki pogodowe nie wywołują potrzeby ich posiadania. W Polsce w związku ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz nie zawsze dobrą nawierzchnią warto wyposażyć się w dobrej jakości nadkola.

Nadkola Rezaw-Plast – sprawdzony dostawca w najlepszej cenie

Na edywanik.pl znajdziesz nadkola firmy Rezaw-Plast. Jest to nasz sprawdzony dostawca, którego produkty również i my wykorzystujemy w naszych samochodach. Nadkola Rezaw-Plast wykonane są z elastomery termoplastycznej (TPE). Dzięki temu są niezwykle elastyczne, ale przy tym również bardzo wytrzymałe. Bez problemu dopasujesz ich kształt przy montażu. Wszystkie nadkola w ofercie dedykowane są do konkretnych modeli samochodów. Unikniesz zatem wpadki niepasujących do siebie podzespołów. Wykorzystany materiał TPE odporny jest na zmienne warunki atmosferyczne, a przy tym bardzo dobrze sobie radzi z zanieczyszczeniami zbieranymi przez koła podczas jazdy. Nadkola Rezaw-Plast to niewielki wydatek na produkt godny Twojego samochodu. 

Montaż i demontaż nadkola samochodowego

Montaż i demontaż nadkola samochodowego wbrew pozorom nie jest trudnym zadaniem. Czynność możesz wykonać samodzielnie lub poprosić o pomoc mechanika samochodowego. Demontując stare lub uszkodzone nadkole należy zwrócić uwagę na odkręcenie wszystkich mocowań. Wymianę nadkola zalecamy wykonać przy zdemontowanym kole. Dzięki temu uzyskasz łatwiejszy dostęp do trudno dostępnych miejsc. Ponadto zmniejszysz ryzyko uszkodzenia przewodów elektrycznych od ABS oraz czujników zużycia klocków. Nadkola wykonane z elastycznego materiału ułatwiają dopasowanie kształtu do wnęki błotnika. Przy montażu nadkoli upewnij się, że wszystkie mocowania zostały dokładnie dokręcone. Nieprawidłowy montaż może doprowadzić do ich uszkodzenia oraz stworzenia niebezpiecznej sytuacji na drodze np. rozcięcia opony lub wkręcenia się w koło w trakcie jazdy.