Zakupy przez telefon62 580 40 56
Szukaj
Zaloguj się Zarejestruj się

Twój Koszyk

Dywaniki samochodowe na lato

sobota, 3 lipca 2021
Dywaniki samochodowe na lato

Przyszło do nas wreszcie upragnione lato. Czas wypoczynku, spotkań z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Zwłaszcza latem sporą atrakcją dla nas są liczne podróże. W dzisiejszych czasach, szczególnie jeśli w kręgu naszych zainteresowań są wojaże po kraju bądź wyjazd do jakiegoś konkretnego miejsca w Polsce, to chętnie korzystamy z własnego samochodu. Wiąże się to z wieloma udogodnieniami, ale także zobowiązuje nas do większej dbałości o czystość wewnątrz pojazdu. Podczas takich podróży wiele razy wsiadamy i wysiadamy z auta. To z kolei powoduje, że do jego wnętrza bardzo łatwo dostaje się brud, błoto, piasek oraz wilgoć. Tym niedogodnościom możemy w dość prosty sposób zapobiec, dokonując zakupu dywaników samochodowych. Zatrzymują one wszystkie zanieczyszczenia. Jakie jednak wybrać dywaniki samochodowe na lato, by spełniły nasze oczekiwania? Czym się kierować podczas zakupu? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Dywaniki samochodowe na lato — jak wybrać właściwy model?

Dywaniki samochodowe dzielimy zazwyczaj na takie, których używamy w okresie zimowym oraz na takie, z których korzystamy w lecie. Jest to ważne, ze względu na różnice wynikające z rodzaju zanieczyszczeń, które są wnoszone na obuwiu do auta. Zima to niejednokrotnie duże ilości śniegu, błota i wilgoci. Lato to z kolei nadmierne ilości piasku i żwiru, który dostaje się do wewnątrz z różnych miejsc: plaży, jezdni czy chodnika.

Z tego też względu kierowcom zaleca się kupno i korzystanie z dwóch rodzajów dywaników. Można je wówczas zmieniać w zależności od panujących na zewnątrz warunków pogodowych. Jednak przede wszystkim o zakupie określonego modelu decydują preferencje oraz upodobania właściciela samochodu, a poza tym miejsca, do których najczęściej on jeździ. Tego typu akcesorium powinno się także wybierać, biorąc pod uwagę częstotliwość wsiadania i wysiadania z samochodu oraz jego model. Ta ostatnia kwestia jest istotna, ponieważ wybieramy wówczas typ i rozmiar wycieraczki pod konkretną markę i model auta.

Dywaniki gumowe — doskonała opcja na każdą porę roku

Dywaniki gumowe są najczęściej wybierane w okresie zimowym. A to z tego względu, iż można je bardzo łatwo wyczyścić z brudu, śniegu oraz wilgoci. Nie znaczy to jednak, że nie można z nich korzystać również latem. Będą idealnym rozwiązaniem w czasie podróży do miejsc o wysokim stopniu wilgoci np. w tereny bagniste, rzeczne, czy nad jeziora.

Dywaniki samochodowe na lato, które są wykonane z gumy , posiadają rant o wysokości 1 lub 3 cm. Jego podstawową funkcją jest zatrzymywanie wody, aby nie przedostawała się dalej oraz ochrona tapicerki przed zanieczyszczeniami. Trzeba jednak pamiętać o regularnym czyszczeniu dywaników, ponieważ nie wchłaniają one wilgoci. Woda, jeśli się jej nie pozbędziemy z dywanika, zacznie po pewnym czasie parować. Może to negatywnie wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Warto wiedzieć, że na to są głównie narażeni właściciele starszych roczników.

Dywaniki welurowe — wariant dla ceniących estetykę

Dywaniki samochodowe na lato welurowe to znakomity wybór dla osób lubiących estetykę i ładny wygląd samochodu. Te wycieraczki można bez większego problemu dopasować kolorem do tapicerki w samochodzie. Pojazd nie tylko prezentuje się wówczas niezwykle elegancko, ale także dzięki takiemu rozwiązaniu zachowuje swój oryginalny wygląd. Dywaniki welurowe są również doskonałe dla kierowców podróżujących do miejsc o niskim lub umiarkowanym stopniu wilgotności, a także wysokiej temperaturze powietrza. Dzięki włoskowatej konstrukcji posiadają one wyjątkową chłonność. Modele welurowe szybko schną, ponieważ wilgoć rozprowadza się równomiernie po całej powierzchni. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że spód ich zrobiony jest z nieprzepuszczalnego podgumowania. Zabezpiecza to oryginalną samochodową tapicerkę.

Oprócz wymienionych wyżej zalet dywaniki welurowe mają również niewielkie wady. Na pewno dłużej i trudniej, w porównaniu do gumowych modeli, usuwa się z nich wszelkie zabrudzenia. Kolejnym takim mankamentem może być znacznie wyższa cena. Są droższe od wycieraczek wykonanych z gumy, przez co mogą być bardziej obciążające dla domowego budżetu.

Dywaniki samochodowe na lato — podsumowanie

Dywaniki samochodowe na lato to dość ważna decyzja, która może znacząco wpłynąć na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy kierowcy, a także jego pasażerów. Decydując się na zakup odpowiedniego modelu, zwróćmy też uwagę na właściwe dopasowanie go do wymiarów naszego samochodu. Unikniemy wówczas niekomfortowego przemieszczania i zwijania się dywanika.

Warto również kierować się przy wyborze naszymi aktualnymi potrzebami oraz oczywiście gustem i osobistymi upodobaniami w tym względzie. Można także wziąć pod uwagę miejsca, do których chcemy pojechać latem. To może być nieco droższy zakup (zwłaszcza, jeśli będą to dywaniki welurowe), ale naprawdę opłacalny. Jeśli wybierzemy odpowiedni model dywaników, prawidłowo dopasowany do naszego auta i będziemy systematycznie go czyścić, to z pewnością posłuży on nam długie lata.

Maty do bagażnika – sposób ...poprzedni
Siatka do bagażnika – jaką ...następny